Zdajšnja omara se pri vratih konča z zaokroženimi policami, kar ji je všeč, ker se ne »zaleti« takoj v vogal pohištva. V prenovljeni spalnici si želi dovolj prostora za shranjevanje vrhnje garderobe, saj zanjo v predsobi in obstoječi vgradni omari, ki zaradi položaja okna in vrat ni dovolj globoka, to ni mogoče, ni pa navdušena nad mostom nad posteljo.
PREBERITE ŠE: 5 NAPAK NOTRANJE UREDITVE, KI VAM KRATIJO SPANEC
Dolgo štiridelno omaro z drsnimi vrati, ki sega čez vso steno, od vrat do okna, bomo obdržali, ker je bralki všeč in je v dobrem stanju. Staro omaro in posteljo pa bomo zamenjali z modernejšo obliko. Omara ne bo več postavljena takoj desno od vrat, ampak bo zapolnila daljšo steno nasproti obstoječe vgradne omare. Tako ne bo več težav z »zaletavanjem« v vogal.
Sestavljena bo iz predalnika v spodnjem delu, visokih elementov za obešanje oblačil zgoraj in niše, ki bo služila kot nočna omarica. Enak sestav se ponovi na drugi strani postelje. Med njima je nova postelja z visokim vzglavjem, ki je poravnano z zgornjo linijo niš.
Za vzglavjem je predviden led trak, ki bo ustvaril prijetno ambientalno svetlobo. Za branje je na vsaki nočni omarici prostor za bralno lučko. Ker bralka ni ljubiteljica mostov nad posteljo, pa tudi sama se jim pri opremljanju spalnic izogibam, če je le mogoče, je med sestavoma nad posteljo prostor za sliko. Druga možnost je, da se na tej steni nalepi tapeta ali doda plitka polica.
Barvno shemo sem črpala z obstoječe omare, pri kateri ima pleksi steklo, iz katerega so drsna vrata, rahel siv nadih, in lanenih zaves v peščeni barvi, ki bi jih bralka rada obdržala. Zato so ličnice omare nežno sive, toplino prostoru pa prinesejo postelja in niši, ki so v barvi hrasta. Stene so prepleskane v svetlo sivo barvo, lahko pa namesto nje izbere krem odtenek ali jih pusti bele.
Pošljite nam vprašanje – s fotografijami
Za rubriko Opremljamo z arhitektko pridejo v poštev vprašanja za razporeditev opreme v enem prostoru z možnostjo manjših prilagoditev tlorisa. Do konca leta bomo dali prednost vprašanjem, povezanim z dnevnimi prostori, spalnicami, predsobami, garderobami in garsonjerami. Opišite nam želje, problem, priložite tloris obstoječega stanja z merami, vrisanimi inštalacijskimi vodi, označenimi nosilnimi in predelnimi stenami ter čim več fotografij obstoječega stanja. Posamezna fotografija naj ima najmanj 2 MB. Na vprašanja brez priloženih fotografij ne bomo mogli odgovoriti, izjema je, če stavba še ni zgrajena. Vprašanja sprejemamo po elektronski pošti na naslov deloindom@delo.si, v zadevo napišite Arhitekturni nasveti. Ne pozabite pripisati svojega imena in priimka ter telefonske številke.
PREBERITE ŠE: 5 IDEJ ZA PRIJETNO VZDUŠJE V SPALNICI