Sejemska priznanja že tradicionalno podeljujejo organizator, družba Celjski sejem, Mestna občina Celje (MOC) in Obrtno-podjetniška zbornica Slovenije (OZS). Komisija Celjskega sejma je podelila po tri zlata, srebrna in bronasta priznanja ter eno posebno priznanje. Komisija MOC je nagradila štiri podjetja oziroma njihove izdelke, OZS pa je podelila dva zlata ceha, po enega srebrnega in bronastega ter sedem drugih priznanj.
Zlata priznanja Celjskega sejma
Zlato priznanje je dobilo podjetje Termotehnika iz Braslovč, ki na sejmu predstavlja svoje izdelke pod blagovno znamko Kronoterm. Komisijo so prepričali z izjemnimi dosežki na področju razvoja in proizvodnje toplotnih črpalk, predvsem pa z visokoučinkovito sanitarno toplotno črpalko Web modul.
Podjetje Gipo iz Kopra je zlato priznanje Celjskega sejma dobilo za energijsko učinkovit in do okolja prijazen kotel na pelete Biodom 27 E.
Odbor za znanost in tehnologijo pri OZS pa je strokovna komisija nagradila za izjemen prispevek na področju povezovanja znanosti in gospodarstva ter za spodbujanje in podporo, ki jo ponujajo mladim in uspešnim slovenskim raziskovalcem.
Srebrna priznanja Celjskega sejma
Družba Lesna industrija Radlje ob Dravi je strokovno komisijo prepričala z novim pristopom k izgradnji nizkoenergijskih stavb z uporabo do okolja in človeka prijaznih materialov.
Srebrno priznanje si je za estetsko dovršeno, predvsem pa energijsko zelo učinkovito okno AJM Zero Sash prislužilo podjetje AJM – okna, vrata, senčila iz Pesnice pri Mariboru.
Družba Ergopack Deutschland, ki ga na sejmu v Celju zastopa podjetje Orca, je srebrno priznanje dobilo za tehnično rešitev povezovanja palet, ki delavcem omogoča dolgotrajno delo brez škodljivih posledic za zdravje.
Bronasta priznanja Celjskega sejma
Organizator je bronasta priznanja podelil podjetju Strojegradnja SAS iz Rogaške Slatine za razvoj in izdelavo stroja za oblikovanje pločevine z uporabo grafičnega vmesnika, podjetju Elektro Celje energija za inovativen pristop k povezavi uporabnika in dobaviteljem energije s pomočjo aplikacije pametnega telefona ter podjetju Pirnar za tehnološko kakovost in dizajn vrat s posebnim poudarkom na dovršeni izdelavi.
Posebno priznanje Celjskega sejma je dobilo podjetje Gorenje IPC iz Velenja za tehnologijo ožičenj IDC in za vključevanje invalidnih oseb v proizvodni in razvojni proces.
Priznanja Mestne občine Celje
Strokovna komisija Mestne občine Celje je podelila štiri priznanja. Podjetje Gipo ga je prejelo za kotel na pelete Biodom 27 E, ki ga odlikujejo preprosta namestitev, privlačna oblika in tehnološke rešitve, najnaprednejša tehnologija, dolga življenjska doba ter gospodarno in varčno ogrevanje, je komisija utemeljila svojo odločitev.
Podjetje Ham iz Ljubljane si je priznanje prislužilo za izdelek RollJet, ki je hkrati rolka, skiro in najhitrejša torba v mestu. Inovativna konstrukcija omogoča, da lahko stoji samostojno, zložena na treh kolesih oziroma na tački.
Podjetje Ograje Kočevar iz Prebolda je strokovno komisijo prepričalo z »brezkončno« ograjo, ki ne potrebuje stebrov. Ograja ima fleksibilno strukturo, ki je modularna, prilagodljiva in odprta, izdelek pa je plod slovenskega znnaja, je komisija utemeljila svojo določitev.
Priznanje občine si je prislužila tudi Zadruga za razvoj podeželja Pomelaj iz Male Polane, in sicer za ročno izdelane copate iz ličja stare sorte koruze – trdinke. Copati so izdelani na čevljarskem kopitu iz eko materiala, ki blagodejno vpliva na noge, saj med hojo nežno masira stopala, stimulira krvni obtok, udobna podloga pa ustvarja mehkobo in toploto, so zapisali člani komisije.Copate izdelujejo samozaposleni invalidi ob pomoči mentorjev. Zadruga je namreč nastala v okviru programa »Samozaposlovanje na podeželju«, katerega namen je bil ustvarjanje modela celovitega pristopa k razvoju podeželja, ki povezuje interese podeželskega prebivalstva z vključitvijo socialno-ranljivih skupin v sistem izdelovanja različnih domačih tradicionalnih izdelkov iz koruznega ličja in podobnih materialov.
Priznanja OZS
Zlati ceh OZS sta dobili družinsko podjetje AJM – okna, vrata, senčila iz Pesnice pri Mariboru za Okno AJM Zero Sash, ki odpira nove dimenzije v svetu stavbnega pohištva, ter Kovinska lesna galanterija, Bojan Železnik, s. p., iz Litije, in sicer za modularno hidravlično gonilo, ki je rezultat sodelovanja podjetja z mariborsko in ljubljansko fakulteto za strojništvo. Izdelek služi za pogon in manipulacijo na ogrodjih za spravilo in pripravo biomase, reciklaže in sortiranja odpadkov in za orodje kmetijske in gozdarske tehnike.
Strokovna komisija je s srebrnim cehom nagradila podjetje Gipo iz Kopra, in sicer za kotel na pelete Biodom 27 E, ki ponuja varčno zasnovo delovanja z naprednim krmiljenjem. Napredna krmilna elektronika lastnega razvoja skrbi za samodejno prepoznavanje kakovosti peletov in skrbi za konstantno izgorevanje energenta ob najvišjem izkoristku in z najmanjšimi izpusti v ozračje, je zapisala komisija.
Družinsko podjetje Strojegradnja SAS iz Rogaške Slatine si je prislužilo bronasti ceh OZS, in sicer za najnovejši CNC-stroj, ki je rezultat lastnega znanja in za katerega lahko rečemo, da se uvršča med najsodobnejše tovrstne stroje, je svojo odločitev utemeljila strokovna komisija.
Komisija OZS je podelila še sedem drugih priznanj. Prejemniki so: Kotlarstvo Godec iz Kresnice, Oral kovaštvo Vrbnjak iz Limbuša, Ograje Kočevar iz Prebolda, Termotehnika iz Braslovč, Sekcija predelovalcev kož pri OZS iz Ljubljane, Območna obrtno-podjetniška zbornica Murska Sobota in Lončarstvo Franc Kremžar iz Komende.