Delilniki toplote so v Sloveniji od oktobra 2011 obvezni v večstanovanjskih stavbah s skupno kurilno napravo in so prvi korak do pravičnejšega plačevanja stroškov za ogrevanje. V preteklih letih je tehnologija izredno napredovala, na voljo je več informacij, boljša komunikacija in še natančnejše meritve. Hkrati pa novi Zakon o učinkoviti rabi energije, ki ga je Državni zbor RS sprejel jeseni 2020, določa, da mora vsak nov delilnik toplote, od leta 2027 dalje pa prav vsak, omogočati daljinsko odčitavanje.
Življenjska doba prve generacije Siemensovih delilnikov toplote se počasi izteka, saj znaša 10 let in dodatno leto za menjavo. V nadaljevanju prispevka vam ponujamo 10 razlogov, zakaj obstoječi delilnik toplote, ki se mu izteka življenjska doba, zamenjati s Siemensovim delilnikom nove generacije WHE.
Siemens že več kot 170 let na številnih področjih dokazuje svojo tehnološko inovativnost. Siemensovi delilniki so bili testirani na več kot 2500 različnih tipih radiatorjev. Nedovoljeno poseganje vanje se zabeleži, poletni izklop pa zagotavlja, da se podatki o porabi ne zbirajo v prednastavljenem obdobju – npr. v primeru 'lažne potrošnje' zaradi neposrednega sončnega obsevanja radiatorjev poleti.
Siemensovi delilniki toplote so del odprtega sistema, ki omogoča, da odčitavanje izvaja katerikoli iz široke mreže partnerjev. Tako je večja verjetnost za boljše pogoje, v primeru nezadovoljstva pa je zamenjava preprosta.
Eleganten dizajn in preprosta namestitev (»click&go«) brez vsakršnih kablov.
Ne zahtevajo nikakršnega vzdrževanja in delujejo zanesljivo skozi celoten življenjski cikel. Njihova litijska baterija ima življenjsko dobo najmanj 10 let.
Novi Zakon o učinkoviti rabi energije predpisuje, da morajo vsi novi delilniki toplote omogočati daljinsko odčitavanje. Izbirate lahko med delilnikom, ki omogoča daljinsko »walk by« odčitavanje, ter delilnikom, ki omogoča odčitavanje z oddaljene lokacije.
Delilniki toplote omogočajo obračun stroškov ogrevanja glede na dejansko porabo. Z njimi ne plačujemo več sosedove porabe in smo tudi sami skrbnejši pri porabi toplotne energije.
Gospodinjstva so odgovorna za kar 26 % celotne potrošnje končne energije v EU (64 % od tega je ogrevanje)! [Vir: Eurostat; podatki za leto 2018]
Avtomatizacija ogrevanja (termostatske glave in ventili; modularni sistem avtomatizacije ogrevanja Synco living) in hidravlično balansiranje (sistem ogrevanja, ki se sam balansira in zadržuje enako toploto vode za vsa nadstropja) lahko povečata učinkovitost ogrevanja. O njiju je dobro razmisliti, ko izbirate ponudnika delilnika toplote. Več
Članice EU si vse bolj prizadevajo za pravičnost plačevanja stroškov za vse komunalne storitve. Zato je pri izbiri delilnika toplote dobro razmisliti, ali omogoča nadgradnjo za merjenje drugih energentov (plin, voda ...). Siemensov sistem SIEMECA to omogoča.
Več informacij o Siemensovih delilnikih toplote: https://new.siemens.com/si/sl/products/delilniki-toplote.html
Naročnik oglasne vsebine je Siemens