Proizvodnja električne energije v hidroelektrarnah se je ob odsotnosti padavin in nizki hidrologiji zmanjšala za 42 odstotkov. V termoelektrarnah je bila proizvodnja večja za 28 odstotkov, v jedrski elektrarni Krško pa je bila proizvodnja večja za 35 odstotkov, kažejo objavljeni podatki državnega statističnega urada.
Večji proizvodnji termoelektrične energije je sledila tudi večja poraba goriv v termoelektrarnah. Tako je bila skupna poraba goriv decembra 2016 večja za 29 odstotkov.
Decembra smo uvozili 643 gigavatnih ur, izvozili pa 751 gigavatnih ur električne energije.
Decembra so statistiki zaznali porast oskrbe pri vseh energentih, razen pri drugih naftnih proizvodih in pri koksu. Oskrbi pri teh dveh spremljanih kategorijah sta se v primerjavi s prejšnjim mesecem zmanjšali za 36 odstotkov, oziroma za osem odstotkov. Nadalje smo zabeležili porast oskrbe s kurilnim oljem z vsebnostjo žvepla manj kot odstotek za 64 odstotkov, utekočinjenim naftnim plinom za 41 odstotkov, lignitom za 36 odstotkov, zemeljskim plinom za 24 odstotkov, dizelskim gorivom za 12 odstotkov, motornim bencinom za 11 odstotkov in petrolejskim gorivom za reaktivne motorje za štiri odstotke.